Kwaliteitssysteem applicatie maken kopen

 

Kwaliteitssysteem, applicatie maken of kopen

Kwaliteitssysteem, maken of kopen. Veel organisatie worstelen met deze koop- of maakbeslissing. Kwaliteitssystemen worden managementsystemen en daardoor uitgebreider en complexer. Daardoor zijn applicaties steeds meer nodig om dit alles te beheersen. Je haalt met externe software applicaties de benodigde expertise in huis, maar eigen software geeft de vrijheid om je eigen ideeën te verwezenlijken. Maar kan dat laatste binnen budget en tijd plaatsvinden en hoe gaat het in de toekomst?

 

Flexibiliteit en schaalbaarheid is cruciaal

Weten wat de organisatie wil, nu en in de toekomst, betekent specificaties opstellen. Dat opstellen is iets voor het kwaliteitsteam en andere stakeholders, niet de IT. Omdat het ingewikkeld is om de toekomstige behoefte te voorspellen, moet de applicatie flexibel en schaalbaar zijn. De ideale oplossing speelt in op de groei van de organisatie. Moeilijk, maar niet onmogelijk!

 

Gebruikerservaring is de basis

De gebruikerservaring (UX - user experience) is wezenlijk voor een effectieve applicatie. Gekocht of gemaakt. Aan de meest fantastische applicatie heb je niks als de gebruikers het niet gebruiken. Gebruikers zijn 'geniaal' om een applicatie af te branden om wat voor reden ook .... Interessante oplossingen mislukken zowel in de ontwikkelings- als in de implementatiefase vanwege een slechte gebruikerservaring. Sharepoint of Confluence alleen is geen KMS - KwaliteitsManagement Systeem.
Gekochte systemen hebben het voordeel dat ze zijn verrijkt met veelsoortige gebruikerservaringen. Dat is niet in een kort tijdsbestek te 'vangen'.

 

Geen eenmalig project

De taken van kwaliteitsmanagement veranderen in de loop van de tijd. Normen worden geupdate, andere normen of eisen worden relevant. Eerst was het kwaliteit (K), gevolgd door arbo en milieu (KAM). De volgende uitbreiding was veiligheid en informatiebeveiliging (in het Engels QHSSE - Quality Health Safety Security Environment).
Een applicatie moet mee gaan met de tijd. De ontwikkeling van een applicatie is geen eenmalig project.

Selectiecriteria

Naast deze hoofdpunten zijn selectiecriteria op te stellen. Maak een matrix met weegfactoren voor een onderbouwde maak- of koopbeslissing. Hieronder als voorbeeld een aantal selectiecriteria.
 

  • Totale projectkosten 

  • Doorlooptijd ontwikkelen / implementeren

  • Applicatie-eigenschappen

  • Flexibiliteit en schaalbaarheid

  • Training gebruikers

  • Inbreng alle type gebruikers

  • Business én IT expertise / ervaring

  • Mobiel én desktop

  • Import / export / rapportage opties

  • Meertaligheid

  • Gegevensbeveiliging

  • IT risico's

  • Onderhoudbaarheid

Succes

Maar het maken van deze maak- of kookbeslissing blijft lastig ... Succes bij de keuze.


En voor degenen, die toch wat willen zien .... van een te kopen applicatie. Klik voor een impressie van het Metaware platform op onderstaande video.